Bibliotek i Troms og Finnmark

Under er en oversikt over alle folkebibliotek i Troms og Finnmark.

Alta bibliotek

Hesteskoen 12  
Postboks 1274 
9505 Alta
biblioteket@alta.kommune.no

Besøk nettsiden til Alta bibliotek

Biblioteksjef
Sonja-Kristin Granås
 
Sonja-Kristin.Granaas@alta.kommune.no
   
Telefon 78 45 58 50

Balsfjord folkebibliotek

Biblioteksjef
Hege Åsheim

Hege.Asheim@balsfjord.kommune.no

Telefon 482 26 250

Bardu folkebibliotek

Biblioteksjef
Hilde Eggen

hilde.eggen@bardu.kommune.no

Telefon 77 18 52 25 / 467 74 458

Berlevåg bibliotek

Torget 4 
9980 Berlevåg 
Besøk nettsiden til Berlevåg folkebibliotek

Biblioteksjef
Trond Efraimsen

trond.efraimsen@berlevag.kommune.no  
Telefon 45 87 98 14 / 787 82 000 

Bok- og kulturbussen i Sør-Troms

Bibliotekleder
Anne Gerd Lehn

Anne.gerd.lehn@tffk.no

Telefon  952 76 656/ 77 78 86 62 

Båtsfjord bibliotek

Biblioteksjef
Wenche Vevik

wenche.vevik@batsfjord.kommune.no

Telefon 78 98 53 64

Deanu girjerádju - Tana bibliotek

Biblioteksjef
Ragnhild Måsø

ragnhild.maso@tana.kommune.no

Telefon 464 00 316

Dyrøy folkebibliotek

Biblioteksjef
Berit Nikolaisen

Telefon 400 35 275

Gamvik bibliotek

Biblioteksjef
Kari Sørbø Jonsson

kari.sorbo.jonsson@gamvik.kommune.no

Telefon 911 82 946 

Gratangen bibliotek

Biblioteksjef
Liss Myrås

liss.myras@gratangen.kommune.no

Telefon 484 00 060

Guovdageainnu álbmotgirjerájus - Kautokeino folkebibliotek 

Biblioteksjef
Mikkel Ole Eira

mikkel.ole.eira@kautokeino.kommune.no

Telefon 78 48 71 78 / 454 00 933

Hammerfest bibliotek

Biblioteksjef
Nanna Jensen

Nanna.Jensen@hammerfest.kommune.no

Telefon 78 40 20 50

Harstad bibliotek

Biblioteksjef
Line Rubach

line@harstadbibliotek.no

Telefon 974 77 850 / 994 09 400

Hasvik bibliotek 

Biblioteksjef
Ramona Isabell Wallin


Telefon 78 45 27 29

Ibestad folkebibliotek

Biblioteksjef
Ingvild Johansen

ingvild.johansen@ibestad.kommune.no

Telefon 954 48 442 / 948 34 413

Kárášjoga bibliotehka - Karasjok bibliotek 

Biblioteksjef
Evy Marie Guttorm 

evy.guttorm@karasjok.kommune.no 

Telefon 920 23 422 / 920 27 324

Karlsøy folkebibliotek

Biblioteksjef
Astrid Arnesen

astrid.arnesen@karlsoy.kommune.no     

Telefon 77 74 60 06 / 468 42 349

Kvæfjord bibliotek

Biblioteksjef
Liv Kristin Hansen

liv.hansen@kvafjord.kommune.no

Telefon 77 02 33 06 / 951 17 830

Kvænangen folkebibliotek

Biblioteksjef
Hilde Kjellmann
hilde.kjellmann@kvanangen.kommune.no

Telefon 77 77 88 35 / 936 22 699

Kåfjord bibliotek

Biblioteksjef
Arne Steinnes

arne.steinnes@kafjord.kommune.no

Telefon 77 71 93 85

Lavangen bibliotek

Biblioteksjef
Anne Strømmesen

annes@lavangen.kommune.no

Telefon 77 17 65 30 / 906 57 194

Lebesby bibliotek

Biblioteksjef
Hanne Øien 

hanne.oien@lebesby.kommune.no

Telefon 979 90 980 / 78 49 87 80

Longyearbyen folkebibliotek

Biblioteksjef
Lars Holt

Lars.Holt@lokalstyre.no

Telefon 79 02 23 70

Loppa bibliotek

Biblioteksjef
Skal tilsettes ny.



Telefon 477 12 210

Lyngen folkebibliotek

Biblioteksjef
Åse Hansen

ase.hansen@lyngen.kommune.no

Telefon 77 72 20 66

Målselv folkebibliotek

Biblioteksjef
Rita Kramvik

malselv.bibliotek@malselv.kommune.no

Telefon 477 12 210

Måsøy bibliotek

Biblioteksjef
Lillian Jacobsen 

lja@masoy.kommune.no  

Telefon 468 37 382 / 468 38 176

Nordkapp bibliotek

Biblioteksjef
Kimera Skollenborg

Kimera.Skollenborg@nordkapp.kommune.no
 
Telefon 465 49 322 

Nordreisa bibliotek

Biblioteksjef
Margrethe Haslund

margrethe.haslund@nordreisa.kommune.no

Telefon 77 58 82 55

Porsanger bibliotek

Biblioteksjef
Ann-Britt Skog 

ann-britt.skog@porsanger.kommune.no
    
Telefon 48 50 15 61 

Salangen bibliotek

Kulturhuset,
Kongsveien 32 A/B
9350 SJØVEGAN

Besøk nettsiden til Salangen bibliotek

Biblioteksjef
Stein Markussen

stein.markussen@salangen.kommune.no

Telefon 77 17 21 14

Senja bibliotek

Hovedbiblioteket
Postboks 609
9306 FINNSNES
bibliotek@senja.kommune.no

Besøk nettsiden til Senja bibliotek

Biblioteksjef
Kristin Strand Iden

Kristin.strand.iden@senja.kommune.no

Telefon 77 87 11 60

Skjervøy folkebibliotek

Biblioteksjef
Wenche Ratama

wenche.ratama@skjervoy.kommune.no

Telefon 77 77 55 99

Storfjord folkebibliotek

Biblioteksjef
Silja Skjelnes-Mattila

Silja.Mattila@storfjord.kommune.no 

Telefon: 77 21 29 69 / 47 32 22 74 

Sør-Varanger bibliotek

Biblioteksjef ikke tilsatt

Kontaktperson Enhetsleder for kultur og fritid 
Harald.Sorensen@sor-varanger.kommune.no 
 
Telefon: 78 97 17 70 

Sørreisa folkebibliotek

Biblioteksjef
Sigrid Stangnes

sigrid.stangnes@sorreisa.kommune.no 

Telefon 992 04 698 

Tjeldsund folkebibliotek

Biblioteksjef
Melita Båfjord

melita.bafjord@tjeldsund.kommune.no 

Telefon 469 21 385 

Tromsø bibliotek og byarkiv

Biblioteksjef
Mona Magnussen

Mona.Magnussen@tromso.kommune.no

Telefon 77 79 09 00 
Biblioteksjef 412 12 155 

Unjárgga girjerájus - Nesseby bibliotek 

Biblioteksjef
Jørgen Betten

jorgen.betten@nesseby.kommune.no  

Telefon 404 40 553 

Vadsø bibliotek

Biblioteksjef

Elina Paaso-Leppäjärvi 
elina.p-leppajarvi@vadso.kommune.no  

Telefon 78 95 19 00 

Til toppen